deníček štěňátek

 

Opět se hodně z vás se hlásí o deníček a tak i když se zpožděním, píšeme! Jsem ráda, že se deníček vždycky líbil, tak snad se bude líbit i teď. Psát bude slečna Růžová, protože už teď (ve třech týdnech) je to osobnost a určitě vám bude mít co říct. Čtěte od konce!

 

12.7.2013

Tak děcka, já dneska jedu s mojí novou rodinou zkoumat ten velkej svět co je za plotem. Nevím jestli se mám těšit nebo ne...to zjistím až potom. No třeba vám o tom pak ještě napíšu :)

Já jedu jako první, pak pojede Edgar, Phoebe, Merlin, Daudi a nakonec až Django, kterej čeká na svůj let a jako poslední Damira. Tu taky čeká mooooc dlouhá cesta, tak musí ještě trošku vyrůst, aby ji v pohodě zvládla. Jsem zvědavá, jestli nám brácha se ségrou napíšou a jestli jim budu ještě rozumět :o)

Tak pac a pusu a nebojte se, ještě o nás uslyšíte!

Fotky snad panička taky někdy dodělá....za to já fakt nemůžu.

 

8. a 9. týden

Tak jsme zase větší a chytřejší a musím říct, že za ty poslední dva týdny o hodně chytřejší a o hodně šikovnější!

Už umíme chodit na vodítku, já samozdřejmě nejlíp! No dobře, tak trochu kecám...zrovna mě se to moc nelíbí. Mě se nelíbí když si nemůžu dělat co chci a to s tou protivnou šňůrou prostě nemůžu.

Učíme se "být sami". To si nás panička jednotlivě vytáhne z ohrádky a my s ní chodíme po zahradě a po domě, jako že sami. Ale my stejně víme, že sami nejsme, že je tam máma a tety a když něco, tak se můžeme k nim schovat. I když je fakt, že se vcelku ničeho nebojíme. Jen Edgar dnes trochu vystresil z velkých schodů co máme na terase :D nj, chlap, co chcete :D

O víkendu tady byla velká návštěva - lidi nepočítám, ale ti chlupatí psi, to bylo něco! Napřed jsme ani nepoznali, že jsou to psi. Jako fakt to vypadlo divně. Když to leží, tak nevíte, kde to má čumák a kde ocas! Ale ono to moc dlouho neleželo, protože když jsme se přiblížili, tak to prchalo pryč, což nás samozřejmě dost bavilo :D

Chlupatí psi nám přivezli tunel. Taková barevná látková věc, kterou se dá proběhnout. Nebylo by to až tak zajímavé, kdyby se panička při každém našem proběhnutí nechovala jako pacient psychiatrické léčebny. Jako to byste museli vidět. Tak my tím tunelem běháme a ona pak má radost. Já ho teda nejradši přelízám, ale občas to vezmu i skrz, aby panička měla radost.

Z "technických" věcí se zase stříhali drápky a dostali jsme poslední "domácí" odčervení. Jsme naočkovaní, máme čip a svůj průkaz (PetPass) = existujeme. Zítra si půjdou někteří z nás ještě nechat obrázek do ucha. Já ne, nemusím mít přece všechno! Taky tady byla teta, která si nás prohlídla a napsala, že jsme šikovní a krásní. A protože je to zapsané oficiálně, budou to všichni vědět :)

 

fotogalerie by Zuzka (Monachristie kennel)

 

návštěva Adámka

Tento týden nás byl zkouknout i náš taťka. Panička říkala, že si toho máme vážit, že je to první taťka, který přijel za svými dětmi. Jestli to nebude tím, že na rozdíl od jiných taťků, to má sem k nám "za rohem"... No takže jsme viděli tátu, ale my jsme se mu asi moc nelíbili :( Kouknul na nás a zdrhal pryč. Ale přivezl nám hračky a dobrotky. K těm nám ale dali jen čuchnout a zase to panička schovala. Prej bysme to rozškubali a to je škoda. Ale byla by to sranda, v těch hračkách je určitě hodně molitanu :D. Hrakčky i dobrotky prý dostaneme sebou domů. Tak s tím škubáním musíme chvíli počkat... Dík táto!

fota s tátou: Manwë a a-l-a-a

 

7. týden

Opět týden plný návštěv a nových věcí. Třeba takový kyblík hozený do ohrádky, PET láhev s vodou a další s kamínky...myslíte, že jsme se báli? Nee, my se totiž nebojíme ničeho!!! Někdo říkal, že štěňata z vesnice nejsou tak dobře socializovaná jako ta z města. To je teda pěkná blbost! Myslím, že tak akční jako my to nemají ani ti měšťáci.

 

socializace vesnického štěněte

Ve středu nám panička objednala přelety stíhaček. Lítali tak nízko, že jsem měla strach, že nám polámou tu naši hrušku, pod kterou venku bydlíme. Rachot to teda dělalo pořádnej a hlavně to tady lítalo celej den. Panička už pak nadávala, že jí vzbudí to její štěně. Ve čtvrtek to lítalo zase...asi těch přeletů objednala nějak moc a nestihli to v jeden den. Každopádně poprvé jsme se lekli, ale pak už nás to ani neprobudilo.

Další akce byla v pátek. Sotva jsme se nasnídali a krásně usnuli, probudil nás hrozný rachot - houkaly sirény. A za chvíli se přidali další a další. Panička říkala, že to jsou hasiči. No dobře, ale to musí dělat takový rachot??? A tohle bylo zase celý den. Stejně jako stíhačky, ani sirény nás už pak nevzbudili. Ale vzbudil nás divný pach. Najednou byl všude černý dým a strašně to smrdělo. Všichni jsme nasávali do čumáčku ten divný vzduch a vůbec nám nešlo do hlavy, kde se to bere. A pak zase hned sirény. Panička říkala, že to hořelo auto :o) Naštěstí né to naše. Mmch, máme v něm slíbený výlet!

 

Po zahradě už běháme jako by byla celá naše. Vždykcy zkontrolujeme paniččiny záhonky, sem tam si něco utrhneme a zase běžíme dál, aby nás náhodou neulovila. Pozlobíme tetu Zippy a Badawi a z mámy vytáhneme trochu mlíčka, snídani nebo večeři. Musím říct, že život štěněte je vážně super!

 

Asi teď čekáte náš jídelníček, ale už by to nebylo nic moc nového. Baštíme teď 5x denně - 3x maso nebo něco mléčného a 2x od mámy. Nového jsme neměli asi nic... Nebo vlastně jo, měli jsme na kousání kuřecí křídla a hovězí oháňku. Křídla jsme ožužlali a snědli, ale oháňku nám ukradla teta Zippy. Taky jsme měli moc dobré sušenky, které jsme nadrobili v ohrádce a panička pak trochu nadávala...

 

Příští týden nás prý čekají velké věci. Jsem moc zvědavá co to bude!

 

 

 fotogalerie 7. týden

rajče 43rdday / 44th day / 45th day / 46th day / 47th day / 48th day

 

Jooo a fotili nás každýho zvlášť, abyste viděli, jak nám to sluší - postojovky v sedmém týdnu

 

 

 

jídelníček 6. týden

baštíme 6x denně - 3x máma kojí, 3x krmí panička

na každé krmení sníme 1kg masa + zeleninu, ovesné vločky nebo těstoviny a čtvrt litru kozího mlíčka

 

36.den - hrubě mleté hovězí maso s droby, ovesné vločky a zelenina / krájené telecí maso, těstoviny / tvaroh s kozím mlékem a banánem

37.den - krájené kuřecí maso s mrkví / mletá ryba s rýží a zeleninou / hrubě mleté hovězí maso s chrupavkou, mrkví a kozím mlékem

38.den - hrubě mleté jehněčí maso se zvěřinou a zelenou / kozí jogurt s jablkem a syrovým žloutkem / hrubě mleté skopové dršťky s kozím mlékem

39.den - krájené vepřové maso s ovesnými vločkami / mléčná rýže s hruškou / mleté kuře s kostí, těstovinami a kozím mlékem

40.den - hrubě mleté hovězí maso se zeleninou / sekaná kuřecí křídla / kozí jogurt s pohankou

41.den - mletá krůta s kostí, zeleninou a kozím mlékem / krájené hovězí maso s vařeným vajíčkem / mletá ryba s mrkví, ovesnými vločkami a kozím mlékem

42.den - hrubě mletá zvěřina se zeleninou a ovesnými vločkami / mleté kuře s kostí a těstovinami / ovesná kaše vařená v kozím mléce s jablkem, banánem a medem

 

 

6. týden

Minulý týden bylo horko, jeden den dokonce takové, že jsme nemohli být ani venku - 37st bylo!!! Fakt se nedalo být ani ve stínu. To jsme pak celý den spali doma na podlaze a chladili se. A tento týden pro změnu prší a je jenom 13st. To by štěně zbláznilo z takového počasí. Takže zase tvrdneme doma a několikrát denně nás panička nutí chodit do té hnusně mokré trávy. Jenže tam se nám fakt nechce, takže se vždycky rychle vyčůráme na terase a utíkáme domů. Ale někdo z nás to vždycky odnese - ten je uloven a donucen čůrat na travičku. Asi nestačí že je mokrá od deště. Ještě že panička není chobotnice a tak nemá šanci nás pochytat všechny!

Jak jsme celý den doma v ohrádce nás to moc nebaví a dáváme to docela hlasitě najevo. Ale asi máme hluchou paničku, protože ona na to vůbec nereaguje. To nechápu. Naštěstí i v dešti chodí návštěvy a jedna tady byla celé 3 dny! A byly tu i další RR tety. Myslela jsem, že s nima bude sranda jako s Badawi a Zippy, ale nic nebylo. Asi jsme se jim nelíbili :( Ale teta Badawi nám to všechno vynahrazuje. Každý den si s námi hraje a půjčuje nám svoje hračky.

 

Badawi a štěnda

 

Opět nám stříhali drápky a já už toho měla fakt dost, tak jsem se snažila protestovat. Ale houby platný mi to bylo. Tak jsem pak šla trucovat pod stůl a oni mě přemlouvali, ať si jdu do pelíšku, že mě pochovají a podobný sliby. Jo, to si měla panička rozmyslet dřív! Já když se urazím, tak jsem uražená.

Panička říká, že mám napsat, jakcí vlastně jsme, tak se pokusím

Já, slečna Růžová nebo taky Keyra - mě znáte, já jsem ta NEJ přece :D) Jsem moc šikovná holka, sice se občas trochu leknu a chvíli mi trvá se rozkoukat, ale zajímá mě všechno. Mám moc ráda lidská štěňata, je s nima sranda a ani je není potřeba kousat. Lidská štěnda se nám líbí všem. Rvát se umím!

slečna Červená - panička říká, že je jako Badawi - taky taková potvora. Je hodně akční a chce být všude první. Má moc ráda paničku a když může, všude běhá za ní. Rvát se umí moc dobře.

slečna Fialová - nevypadá na to, ale rve se jako kluk. Vlastně ještě líp jak kluci! Všechny hned přepere, zakousne, zalehne a nedovolí vstát. Ale jinak vypadá jako andílek. Jen kouká těma velikýma černýma očima, dává pusinky, hned se cpe na klín a rychle usíná, aby nebyla vyhozená. Když je něco nového, tak se drží trochu zpátky a počká, až to prověříme a teprve pak se jde taky kouknout. Já myslím, že se nebojí, jen je líná!

pan Modrý - Dante neboli Edgar - to je náš medvídek. Moc rád se ňuchňá, chová, na gauči se mu prý moc líbilo. Když si ho panička nevšímá, umí se hodně nahlas ozvat. A jeho největší zálibou je škubat cokoli - kalhoty, trička, tkaničky, závěsy, sítě proti hmyzu. Má profi zákus a jen tak nepustí!

pan Žlutý - Daudi - nějak nevím co si o něm myslet. Je to takovej typickej chlap - chtěl by být všude první, ale je na to moc línej. Stejně tak by se rád choval, ale když už je někdo na klíně, tak se tam necpe a jen dělá na paničku oči. Jasně že mu to vždycky vyjde! Moc rád jí. Když může něco ukořistit jen pro sebe, dokáže být docela drsnej. A přeperou ho všechny holky.

pan Hnědý - interně jsme mu začali říkat Otesánek. Jako on je fakt neskutečnej. U misky je první a odchází poslední. Má tak velký břicho, že se divím, že ho ještě unesou nožičky. Jestli bude pořád tak jíst, tak asi praskne! Jinak je to pohodář. Nic ho nerozhodí. Leda tak prázdná miska :D) Proslýchá se, že do nového domova poletí letadlem! Ale info nemám ještě ověřené. Až budu vědět víc, písnu.

pan Zelený - kam ho postavíte, tam ho najdete...buď je zabržděnej nebo až moc chytrej. O všem strašně dlouho přemýšlí. A je zákeřnej - jak se návštěva nekouká, hned ji zakousne.

 

Další dotaz byl, že jak to jako myslím s tím krmením navíc. Ježiš lidi vy jste natvrdlí. To to fakt chcete popisovat jo? Ale upozorňuju, že vám z toho nemusí být dobře! No to nám prostě máma (teta) přinese svoje jídlo. A protože misku by neměla jak přinést, napřed to sní a pak nám to vyhodí a my to máme už předžvýkané, tak se nám to dobře jí a prostě nám to chutná.

 

 fotogalerie 6. týden

rajče 36+37th day / 38th day / 39th day / 40th day / 41st day / 42nd day

Damira na gauči

 

5. týden

I tento týden byl ve znamení návštěv a panička říkaa, že jinak už to nebude. Ale to je fajn, aspoň máme pořád nějakou zábavu, nové objekty na zkoumání a okusování. Toho nového bylo tento týden opravdu hodně. Vám se to nové asi zdát nebude, ale pro nás jsou to všechno velké věci. Třeba taková sekačka na trávu! Jako v první chvíli jsem té věci docela lekla, ale ostatní nic neříkali, tak jsem dělala jako že nic. Panička si toho ale všimla a říkala, že jsem trubka. Naštěstí nevím co to znamená. Venku je hodně zajímavých věcí. Zatím se sami moc daleko neodvažujeme, ale když jde s námi máma nebo některá teta, odběhneme i dál. I tak jsme byli zatím jen v půlce zahrady. Jako tak velká zahrada se stejně nedá za jeden den přejít tam a zpátky! Panička má moc hezké záhonky a kytky v květináčích...ale asi dlouho nebudou. Takže jestli je chcete vidět, tak dojeďte co nejdřív. Dávám tomu ještě tak dva týdny maximálně.

 

Doma je toho taky hodně k vidění. Už známe kuchyň - tam jsou moc dobré dřevěné židle, známe obývák - tam má pelíšek lidské štěně a má tam plno hraček a na chodbě má pelíšek maminka a tety a teda Badawi tam má taky spoustu hraček. A pak tam jsou schody, ale ty jsou pro nás ještě moc vysoké, tam jsem se zatím nedostala. Ale jsem moc zvědavá co je nahoře. Až se tam vyškrábu, tak vám řeknu co tam je!

 

A co nového jsme ještě viděli, slyšeli, zažili? Třeba kuchyňského robota, ve kterém se nám dělá skoro denně masíčko a zelenina, svedli jsme boj s vysavačem, viděli ždímat pračku, taky televize je docela zajímavá věc...jo měli jsme na hraní plastovou láhev. Zelenej brácha se jí bál, ale Červená ségra ji hned ulovila a odnesla do doupěte (=skrýš pod kuchyňským stolem). Tam jsme to všichni prozkoumali a zjistili, že se to nedá jíst a tím pádem je to nezajímavá věc. A tak jsem se hezky dostala k jídlu, takže je čas na náš jídelníček.

 

Krmíme se 6x denně - 3x máma a 3x panička + nějaké ty večerní bonusy navíc (máma nebo teta Zippy - někdy obě)

33.den - hrubě mleté telecí maso se zeleninou a těstovnami / mleté kuře i s pomletými kostičkami s mrkví a kozím mlékem / tvaroh s kozím mlékem a banánem

34.den - hrubě mleté jehněčí maso s mrkví / hrubě mleté hovězí dršťky s červenou řepou / mletá ryba s mrkví, ovesnými vločkami a kozím mlékem

35.den - hrubě mletá zvěřina se zeleninou, ovesnými vločkami a kozím mlékem / jogurt s jablkem, banánem a medem / krájené hovězí maso s vařeným vajíčkem

 

A jak nám to chutná? Masíčko moc, ovesné vločky a těstoviny se dají, zelenina nic moc...jogurt a tvaroh se dá sníst, když má štěně hlad a banán necháváme tetám.

 

Trochu vázne přidávání fotek na web. Panička vzkazuje, že to není tím, že by byla líná, ale že máme na .... no paničko, to nemůžu takhle napsat přece!!! No prostě že máme špatnej upload a nechce se to natahovat. Takže koukejte na rajče, tam to všechno je.

 

 fotogalerie 5. týden

 rajče 29nd day / 30th day / 31st day / 32nd day / 33+34h day / 35th day

Dante trénuje na gauči

 

návštěvy

Nejenom že nám postavili "letní sídlo", ale zase pozvali spoustu návštěv, takže v sobotu i v neděli bylo co, ehm koho, okusovat. A já myslím, že kousání je ta nejvíc nejlepší věc na světě!

 

Taky nám půjčili na hraní to jejich štěně. Konečně! Pořád na nás jen koukalo a hlídali si ho, ale už nám ho půjčili. No jako nic moc zvláštního, ale má super hračky!!! Myslím, že lidská štěňata nejsou nic moc, ale když mi půjčí svoje hračky, myslím, že můžeme být kámoši.

 

Že nám to spolu sluší? Keyra a Žanetka

 

Dnes tady bylo další štěně. Menší než to naše a nemělo hračky...dala jsem mu pusu a čekala, že třeba nějakou vytáhne, ale nic. Fakt jsem se snažila být hodná, vůbec jsem ho nekousala, ani bráchové nekousali, ale prostě NIC, žádná hračka. S tímhle kamarádit nebudu.

 

galerka s lidským štěnětem ZDE

 

dnešní jídelníček:

32.den - mletá ryba s mrkví, ovesnými vločkami a kozím mlékem + mleté kuře i s kostičkama a kozím mlékem

 

venkovní bydlení

Jak slíbili, tak udělali. O víkendu nám postavili luxusní venkovní bydlení. Spousta nových věcí na zkoumání! Myslím, že příštích pár dnů máme co dělat. O všem budu informovat!

 

jídelníček:

krmení 2x denně + 3x denně maminčino mlíčko

29.den - mleté kuřecí maso i s pomletými kostičkami a kozí mléko + tučný tvaroh s jablky a kozím mlékem

30.den - mleté jehněčí maso s mrkví a kozím mlékem + bílý jogurt s jablky a medem

31.den - mleté hovězí maso s chrupavkou, mrkví a kozím mlékem + mleté jehněčí s mrkví a kozím mlékem

 

4.týden

Kromě prvního krmení a "mojí" návštěvy se stala spousta věcí. Zase se stříhali drápky, chodily další návštěvy a hlavně - dovezli nám maso! Fakt velikou hromadu. Teta Badawi říkala, že toho bylo aspoň 100kg. A já tetě věřím, protože ona už to musí mít v oku. Na masíčko se vždycky moc těšíme. Už baštíme 2x denně a každý den ochutnáváme něco nového. Zatím je panička šikovná, protože všechno co přinese, nám moc chutná. Maso máme vždycky s kozím mlíčkem, které je skoro tak dobré, jako to maminčino. 

My už máme pořádné zuby a umíme docela slušně kousnout. Nejlíp umí kousat Červená ségra. To i panička občas kvikne a to je pak veliká sranda. Techniku si teď zdokonalujeme na návštěvách, protože panička se moc kousat nenchá...i ale i tak se nám to občas povede. Taky trénujeme na tetách a zkoušeli jsme i mámu. No tak u té to teda neprošlo, teta Zippy z toho taky není zrovna nadšená, ale teta Badawi, jo to je super hračka! S tou jde dělat úplně všechno. A úplně nejlepší je, když se na ni vrhneme všichni. Ona pak neví co má dělat a my máme prostor pro svou akci.

Venku začíná být hezky, tak máme slíbené, že o víkendu už půjdeme ven. Nevím co to je a jaké to bude, ale těším se!

 

 fotogalerie 4. týden

rajče 22+23rd day / 24th day / 25th day / 26th day / 27h day 

+ trochu jiné album 28th day

 

jídelníček:

26.den - mleté telecí maso s mrkví a kozím mlékem

27.den - mleté kuřecí maso s kozím mlékem

28.den - mleté kuřecí maso s mrkví a kozím mlékem + mleté telecí maso s mrkví

 

první krmení

9.6.2013 Dnes jsme prvně dostali něco jiného než maminčino mlíčko. A bylo to dooost dobrý! Hned jsme všchni věděli že je to k jídlu a vrhli se na to. Během chvíle jsme zfutrovali skoro kilo hovězího masa se čtvrt litrem kozího mlíka = strašně jsme se přežrali.

 

galerka našeho prvního krmení

 

Za mnou zrovna přijela moje nová rodina, tak jsem si je hned označkovala. Nejdřív jsem nablila paničce do výstřihu a pak pánečkovi do ruky. Ale nechtěla jsem jim to nechat, tak jsem to rychle snědla znova... Říkáte, že je to nechutné? No a co, bylo to dobrý, tak přece se to nevyhodí!!!

 

Od paničky jsem dostala za úkol psát co baštíme a jak nám to chutná, protože je to prý návod pro další štěňátka. Tak se budu snažit.

 

jídelníček:

krmení 1x denně + 5x maminčino mlíčko

23. den - syrové mleté hovězí maso s mrkví + kozí mléko

24. den - syrové mleté hovězí maso s mrkví + kozí mléko

25. den - syrové mleté hovězí maso s mrkví + kozí mléko

Tohle nám moc chutná. Zítra už prý bude něco nového :)

 

3. týden

Ve třetím týdnu se dělo moooc věcí. Začali jsme opravdu běhat, zjistili že sourozenci mají nožičky, ouška a ocásek a že tohle všechno se dá okusovat a je to dobrá sranda. Nafasovali jsme obojky a od té doby už jsme byli velicí Ridgebaci. Na fotkách můžete vidět jak nám to sluší.

Taky nám panička ostříhala drápky a narvala nějakou divnou růžovou pastou, která byla dost hnusná (prý to bylo odčervení). No doufám, že tohle už se nebude opakovat, protože to byl opravdu hnus. Mi šly i bublinky od nosu. Sice růžové, takže mi to ladilo s obojkem, ale tak nemusím být tak krásná za každou cenu!

Do bedničky za náma začala chodit teta Zippy a Badawi. Myslím, že s nima bude ještě sranda. Máma ta je taková vážná, pořád nás jenom počítá a čistí a kontroluje všechno co děláme, ale tety se tak zodpovědně netváří.

A koncem týdne se stala velká věc! Dostali jsme nové bydlení. Veliké a s hračkama! Hned nám došlo, že teď už se nečůrá v pelíšku kde spíme, ale hezky vedle. Tam to uklidí buď máma nebo panička a je tam pořád čisto. Dostali jsme spoustu hraček a ty tam teď s námi bydlí. Dají se kousat, dá se k nim přitulit...myslím, že hračky mě budou bavit :)

A největší věc - přišla za námi první návštěva! Dva lidi co nás mazlili a chovali a fotili si nás. Teda ne že by tohle všechno nedělala i panička, ale tak tu už známe, to už začíná být nuda. Ale pšššt, neříkejte jí to!!! A s touhle návštěvou jsme Modrému vymysleli přezdívku "Edgar". Pamatujete si scénu z filmu MIB? "Edgare, vysí na tobě kůže." No tak to je prostě náš Edgar :D)

 

fotogalerie 3. týden

rajče 15th day / 16th day / 17th day / 18th day / 19+20th day / 21st day

21st day by Peňovci

 

2. týden

Tenhle týden už byl trochu zajímavěší. Věnovali jsme se skokům z váhy - dobrá sranda. Hlavně to jak se panička vztekala, že takhle nás fakt nezváží. Takže když jsme zvdojnásobili svou porodní hmotnost (věc na které si lidi hodně zakládají), denní vážení skončilo a už nás (teda spíš sebe :D) ) panička mučila jen občas. A kdy to bylo? Většina z nás to zvládla 10. den, Červená holčička a Zelený chlapeček 12. den

Taky jsme otevřeli očka, ouška a začali chodit. Jako ze začátku to moc chůze nebyla, protože nás nožičky neposlouchaly, ale každý den to bylo lepší a lepší. Já jsem v tom byla samozřejmě nejlepší!
K jídlu jsme měli jen maminčino mlíčko.

 

fotogalerie 2 týden

rajče 8th day / 9th day / 10th day / 11th day / 12+13th day / 14th day

 

1. týden

První týden se nic moc nedělo. Neviděli jsme ani neslyšeli, jediné co jsme poznali, tak mámu a její cecíky. Na těch jsme viseli skoro pořád. Máma je moc hodná, vůbec jí to nevadilo a byla pořád s námi. V bedničce se i krmila. Jen když se potřebovala vyvyenčit, tak si na chvíli odskočila.

Panička říkala, že jsme hrozně akční, že to bylo vidět už při porodu, kdy jsme ještě ani celý nevylezli z mámy a už jsme tahali cecík. Taky jsme hned druhý den "běhali" po bedně a já ji celou přelezla! A to má 150cm!!!

K jídlu jsme měli jen maminčino mlíčko.

 

fotogalerie 1 týden

rajče 1st day / 2nd day / 3rd day / 4+5th day / 6th day / 7th day

 

 

slečna Růžová se představuje

Ahoj všichni, já jsem slečna Růžová. Jak z mého psaní poznáte, já jsem ta nejlepší, největší a nejchytřejší z celé téhle bandy. Sice nejsem standardní (stejně nevím co to znamená), ale to neznamená, že mi něco chybí! Hm, tak prej chybí, panička říká, že mi chybí jedna korunka na ridgi. Kdybych věděla co to je, tak by mě to možná trápilo, ale takhle je mi to fuk.

Jo a můžete mi říkat Keyro. To je totiž moje druhé jméno. Celým jménem jsem Dola Keyra Manwë. Dobrý že? :) Ostatní už taky mají jména vymyšlená, ale ještě ne přidělená. To zase nechápu, ale zkusím to pro vás vyzvědět.