deníček štěňátek

 

Trochu se zpožděním, ale přece je tady :-) Jsem ráda, že se Vám předešlé dva deníčky štěňátek líbily a snad se bude líbit i tento. Psát ho bude slečna Oranžová, protože..... no prostě protože :-)) Čtěte od konce!

 

Mrs. Orangeslečna Oranžová

 

 

 

dokončení deníčku

Tak je to opravdu tady. První brácha je pryč. Ale je to dobrý, nevyhodili ho jen tak ven. Přijeli lidi a tvářili se, že ho mají moooc rádi a odvezli si ho... Takový páníci prý čekají na každého z nás a budeme se mít všichni moc dobře. Tak snad panička vybírala dobře! Jeden brácha bude v Polsku a dvě ségry na Slovensku. Někteří se možná ještě uvidí na výstavách, ale já asi ne. Ze mě bude pražanda a budu mít doma dvě děti na hraní. Takže děcka, mějte se jak chcete, já jdu balit a nalakovat si drápky, ať nevypadám jak z vesnice :o))))

                                                                                     Vaše Chisisi, alias Bugsy :-)

 

A tady ještě pár posledních fotek z devátého týdne.

 

8. týden II. část

O víkendu tady byla teta z Německa. Je to prý panička našeho táty. Ale tátu teda sebou nepřivezla. Letěla letadlem a tam by táta nesměl. Takže ho asi nikdy neuvidíme... No co se dá dělat. Teta byla moc fajn. Nechala se kousat a taky nám přivezla hračky. Nerozuměli jsme jí, ale myslím, že jsme se jí líbili :-)

Tento víkend jsme naposledy všichni spolu. Začínáme 9. týden a to je prý čas, kdy musíme odejít. Jen teda nějak nevím kam půjdeme...Jako venku už je hezky, to jo, ale nelíbí se mi představa, že bych jen tak šla ven... Ani máma nevypadá, že by se nás chtěla zbavit a 2x denně nám dá ještě cucnout mlíčka. Panička sice nadává, ale máma se k nám stejně vždycky nějak dostane. Je to prostě super máma!

 

fotogalerie z osmého týdne ZDE a větší galerka na rajčeti ZDE

 

8. týden

Osmý týden sice ještě neskončil, takže kdo ví co se ještě stane, ale musím si postěžovat jak dál nás trápili. Ne že by se na to dalo zapomenout, to rozhodně ne, ale tak když už nás budete litovat, tak ať to máte hezky pohromadě.

Takže jeden den nám dali pauzu a zase hrrr na nás. Přijela ta teta co tu byla hned po porodu a zase (zase !!! ), zase nás tahala za kůži a za ocásky...Já nechápu, že jí to panička dovolí. Děti to dělat nesmí a dospělí jo? Takže nám teta každýmu vytáhla kůži na dalšího Ridgebacka, zkontrolovala (rozuměj - vytahala) ocásky a prohlásila, že jsme OK, že jsme krásná štěňátka a můžeme se stěhovat k novým rodinám. Tak jsme to rovnou oslavili 2kg kuřecích žaludků a šli spát :-)

A sotva jsme ráno vstali, zase tu byla divná paní co do nás šťouchala a koukala na nás a nakonec do nás píchla jehlu. Fakt hnus tohle! Ale zase jsme byli stateční a nic neříkali. Je fakt, že když se štěně moc nemrská, všechno trvá nějak kratší dobu a ještě vás pak pochválí a dají něco dobrého... Musím na to myslet, bude se mi to možná v životě ještě hodit.

Minulý týden jsem nenapsala nic o krmení. Jj, krmení to je vždycky moc fajn :-) Všichni moc rádi baštíme, teda kromě Commieho. Ten si jen zobne a jde pryč. No však mu lezou žebra stejně jako mámě! A to mě zase ne, to já nejsem líná se najíst. Prý je to na mě pěkně poznat, ale no a co! Jsem štěně, rostu, potřebuju hodně energie. Já to pak vyběhám, slibuju. No a jestli vás zajímá co všechno baštíme, tak úplně všechno. Masíčko, zeleninu, ovoce, mléčné výrobky, vajíčka, med....a dokonce už i granule. Máčené i suché. Suché jsou sranda, zvláštně křupou v talmičce a dají se s nima hrát hry. Ale je fakt, že maso je maso!

Asi bych se taky měla zmínit o mámě - naše máma je moc fajn. Pořád nás krmí mlíčkem a když zrovna nemá mlíčko, dá nám svoji snídani nebo večeři. Panička není moc ráda, protože je máma hrozně hubená. Nj, ale příroda říká, že nás musí krmit, tak se nedá nic dělat. Paničko neboj, ona zase přibere až nebudeme doma.

No a pokračování si nechám na příště. Teď jdu zase něco zakousnout :-)

 

 

7. týden

Náš sedmý týden života byl dooost náročný. By jeden neřekl, co všechno musí malé štěně prožít... Ale popořadě.

Začalo to fajn, tak jako každý jiný týden - zase to tu byla samá návštěva. Přijel jeden takový pes...no teda říkali, že je to taky pes... Nevím, nešlo poznat kde má hlavu a kde zadek....byla to prostě jen hromada chlupů. A nebyla s ním žádná sranda, se nás asi štítil nebo co. S ním přijelo něco co vypadlo jako máma a tety, tak to bylo trochu lepší. Nafotili nám nějaké fotečky, tak mrkněte ZDE. A ZDE jsou nějké fotky toho divného chlupatého + teta Badawi a Amosek. Dostali jsme nějaké hračky, takové fajn pískací (paničce se teda moc nelíbí :-)) ), takže děkujeme teto!

Taky přejli nějací nový páníci a taky další teta s hračkama...no jak říkám, začalo to moc fajn.

Ale pak nám zase stříhali drápky...no jako vědět co bude dál, tak nějaký drápky fakt neřeším! Ve středu nás naložili do auta a já myslela, že jedeme na výlet. Jako jo, jeli jsme na výlet, ale kdyby se mě zeptali, tak zůstanu doma. Normálně nás odvezli k veterináři, který nám napřed probodnul kůži mega jehlou a pak milionem malinkatých jehliček propíchal ucho!!! A ještě nás pomaloval hnusnou zelenou barvou... Bylo to dost nepříjemný, to vám teda řeknu. Když jsme viděli, jak je panička nervozni a jak je celá zelená (a to na ni pak doktor nemaloval), tak jsme se domluvili, že jí to nebude ztěžovat a byli jsme docela hodní. Jen pár z nás trochu kviklo, ale jinak jsme se statečně drželi. Však nás pan veterinář moooc chválil. Nebo teda chválil...nakonec řekl, že jsme divná štěňata, že neřvem. To si jeden nevybere - buď je hodnej a tím divnej, nebo je uřvanej a tak sice není divnej, ale tím pádem ani hodnej... ještě že tomu nerozumím! Pak nás naskládali zase zpátky do auta a jeli jsme domů. Cestou jsme hned usnuli a doma byli pochválení, že se nikdo nepoblinkal :-) Prý budeme cestovní psi :-))

No a další "utrpení" bylo, že nás začali vyhánět ven. Si představte, že je tam aspoň -100 st a oni nás ženou ven. Samo že se nám tam vůůůbec nelíbí! Doma v pelíšku je to mnohem lepší!!!

Teď jsem chtěla psát, jak nás dál tento týden mučili, ale ono to bylo až další týden...no tak pokračování v 8. týdnu...

A tady zase nějaký fota, tak mrkejte jak rostem :-)

 

fotogalerie ze sedmého týdne ZDE a větší galerka na rajčeti ZDE

 

 

6. týden

I tento týden sem chodilo hodně lidí a taky pejsci. Ale pejsky sem máma nepouští, jen lidi a naše domácí pejsky - teda Spice a Badawi. Ale nám lidi stačí, je s nima fakt sranda. Někdy si donesou jídlo k nám do ohrádky a myslí si, že si ho ubrání :-)) Sranda je, když si ukradneme třeba lžičku. No však na nějaké fotce něco takového určitě objevíte. Návštěvy zase přinesly hračky a jídlo - DĚKUJEME. Teda ne že bysme těch hraček (a jídla) měli málo, ale ty staré už nás tak neberou, takže každá nová je důvodem k radosti a případné bitce.

Tento týden jsme měli slíbeno, že se už konečně podíváme ven. Zatím známe jen ohrádku a kuchyň a pár odvážlivců bylo i na chodbě. Ale venku jsme ještě nebyli, protože počasí stálo za h.... jé, to prý tak nesmím říct. No takže jinak - nebylo dobré počasí. A když už to vypadalo, že zítra fakt jdem, tak začalo sněžit... Ale co, nám se doma líbí. Teta Spice stejně říkala, že je to venku hnus, že je tam mokro a zima...že prý máme s nějakým venkem počkat až na léto. Taky nám říkala, že Ridgeback se na dešti rozpouští, takže na to musíme dávat velký pozor. Taky když je venku mínus (stačí prý -1st) tak můžeme umrznout!!! No ještě že ji máme, protože máma nám takové rady vůbec nedává! A malá teta Badawi...na tu to prý neplatí, protože je křížená s ledním medvědem a tak může být i v -15ti hodinu venku a ležet ve sněhu :o) Ještě všemu moc nerozumím, tak snad mi to později ještě jednou někdo vysvětlí....

Co se týká jídla, tak servis pořád funguje na jedničku! Máma 5x denně + 3x denně panička + mámino jídlo. Pravda, panička začíná být trochu na nervy, protože máma nás prý kojí moc často a taky co sní, to nám zase přinese. Je fakt, že je čím dál tím hubenější... No je to prostě SUPER máma. Tento týden jsme dostali jako novinku kuřecí žaludky a játra (od mámy :-) ) Jo, to je bašta. Moc dobré věci na tom světě jsou! Docela by mě zajímalo, jestli se ostatní štěňátka mají taky tak dobře... Protože my se máme fakt luxusně. A jestli nevěříte, tak se přijeďte podívat! Třeba vám necháme trochu masíčka na ochutnání :-)

 

fotogalerie ze šestého týdne ZDE a větší galerka na rajčeti ZDE

 

 

4.+5. týden

Jj, tak je to jasné, jsem jako panička...prostě všechno se zpožděním. Teda v mém případě se to rozhodně netýká jídla...no ale to bych toho na sebe už prozradila moc... Tak se moc omlouvám, ale už jsem taková a nic s tím neudělám. Snad se na mě nebudete zlobit, když náš 4. a 5. týden shrnu dohromady. Ony si byly totiž moooc podobné a byly ve znamení návštěv.

Hned od konce třetího týdne sem začli chodit lidi co na nás koukali a hladili nás a šišlali a prostě chovali se jako.... No víte jak říká, že malé děti a psi udělají z dospělého člověka úplného idiota? No tak to je pravda!!! :-)). Ze začátku jsme ještě neměli moc zuby, tak jsme je moc nekousali, ale pak už to byla paráda. Je to super, když je kousnete třeba do zadku nebo do kotníku, to pak pěkně ječí :-)) Taky nám přinesli plno hraček, za což moc děkujeme, protože jsou fakt super. Jen teda máma nám je závidí, tak nám občas nějakou šlohne. Ale panička to hlídá a vždycky nám ji vrátí. Taky tady byli malý dvounožci, říkají tomu "děti". Tahle věc je fajn, protože se dá dobře honit po ohrádce. Většinou u toho pískají a ječí a to se nám samozřejmě dost líbí. Umí teda i píchnout prstem do očička, ale to neva, za tu strandu když je pak můžete honit to stojí. No třeba budu mít doma taky něco takového na hraní....

Už ani nevím, jestli nás tento týden, tyto dva týdny, zase mučili...ale určitě jo! Panička si vždycky něco najde...když to nejsou drápky, tak je to ta hnusná tabletka...bleeee.  Ale abych teda paničce nekřivdila, po každém takovém fuj, dostaneme něco dobrého - třeba piškotek nebo "umělou" kost. Asi se ptáte proč umělou...no já vlastně ani nevím, tak tomu panička prostě říká...asi proto, že není pravá, taková jaké dostáváme ke krmení. My je teda ještě máme mleté, vcelku nebo skoro v celku je dostáváme jen od mámy. No tak jsem se elegantně přesunula k jídlu :-) jj, kdo mě zná, tak ví, že tohle je moje parketa. Já jím fakt moooc ráda a prý to na mě začíná být vidět. Ale mě je to fuk, já jsem se svou postavou spokojená. No takže to jídlo. Máma nás krmí pořád 5x denně, včetně 2 nočních krmení, pak nám dá svou snídani, pak nám dá ještě 3x během dne najíst panička a večer nám máma zase vyklopí svou večeři. Takže bych mohla říct, že jíme vlastně pořád :-) jooo, to je život co? závidíte???

Baštíme hlavně mleté hovězí maso, kde jsou různé šlachy a chrupavky, o které se někdy u jídla taháme, protože jich bývá větší kus. Hádejte kdo vždycky vyhraje??? Pak taky kuřecí masíčko, telecí, taky rybku jsme zkoušeli, ale ta nám moc nechutnala. Jo a drštky! Tak ty jsou naprosto nejlepší. Děsně smrdí, ale jsou výborné. A ještě když jsou zalité kozím mlíčkem....mňam! Pak taky dostáváme jogurty a tvaroh s vajíčkem a medem. Se mi stalo, že jsem si do medu namočila čumáček a to vůbec nešlo dolů! Ještě že mě máma zachránila, jinak bych se asi přilepila navěky k podlaze :o)

Myslím, že už se nám zase chystá jídlo, takže sorry, ale fakt musím jít. Tady ještě hromada fotek, ať vidíte, jak jsme krásná štěňátka :-)

Málem bych zapomněla na největší novinku týdne - už k nám může teta Spice a praštěná teta Badawi. Máma už to neřeší, jen dozoruje jestli hra není moc divoká. Většinou rupnou nervy dřív paničce než mámě a obě tety z ohrádky vyhodí :-)) Myslím, že něco z našich her najdete na fotkách.

 

fotogalerie ze čtvrtého týdne ZDE a větší galerka na rajčeti ZDE

fotogalerie z pátého týdne ZDE a větší galerka na rajčeti ZDE

 

 

3. týden

Začínám mít pocit, že se víc podobám paničce než mámě...ta taky aktualizuje se zpožděním...No a já třetí týden píšu skoro na konci čtvrtého :o)) Tak se omlouvám pravidelným čtenářům a budu snažit psát častěji. Teď by to mělo být už lepší, protože na to pořádně vidím a taky tolik nespím jako ty první dva týdny. Ale nic neslibuju, buď to bude nebo ne!

Třetí týden byl celkově takový dost náročný. Hodně nového se stalo, hodně jsme se toho naučili a taky nás zase mučili....Ale popořadě.

Na konci druhého a na začátku třetího týdne jsme začali konečně koukat na svět (a já vidět na klávesnici!!!) Poslední si ten nový svět prohlédnul pan Stříbrný. Panička o něm říká, že je to typickej "chlap", že mu trvá úplně všechno...Moc nevím co tím myslí, ale všichni se tomu vždycky hrozně smějí, takže je to asi vtipné. Ale řeknu vám, vidět je moc fajn. Teď vidím, kdo to na mě leží, vidím mámu (je moc hezká :-) ), taky paničku. Zahlédla jsem i Spice a Badawi, ale jen na chvilku, protože máma nás pořád hlídá a nechce nás nikomu ukazovat. Asi aby nás nevykoukali :o) I když lidi jí nevadí...už tu byla jedna teta a strejda a těm nás půjčila...takže zákaz je asi jen pro další pejsky.

Teď když koukáme, je mnohem jednodušší běhat po bedničce. jj, panička se nám pořád směje, že to žádný běh není, ale co by chtěla? Já už bedničku celou přejdu a když si máma lehne, tak Červená ségra po ní vyšplhá i na tu boční desku! Myslím, že jí nebude dlouho trvat a vyleze až ven. Já jsem moc zvědavá jak to vypadá venku...

Tento týden jsme objevili, že máme nožičky a taky super ocásky a že tohle všechno se dá krásně žužlat. Nejlepší je, když je ten ocásek nějakého bráchy nebo ségry. Je to sranda když se to snažíte chytit. Přece jenom ty naše velký a těžký hlavičky si ještě chvílema dělají co chtějí a chytit chobotnici do tak malého otvoru jako je moje tlamička chce cvik. Ale já se to naučím! No vlastně bych klidně mohla prozradit, že teď když to píšu, už to umím :-)

Koncem týdne nám začaly růst zuby z čehož asi není máma moc nadšená. Teď už ji nejenom drápeme, ale i koušeme. Ale nese to statečně. Pořád s námi trávi všechen svůj čas, jen v noci si jde lehnout za paničkou na gauč. To asi aby jí nebylo smutno. Přece jenom nás je 10, tak se k sobě přitulíme, ale panička je na tom gauči tak nějak sama. Ale několikrát za noc máma nakoukne a dá nám napít mlíčka.

A proč píšu, že nás zase mučili? No zase nám stříhali drápky a taky nám dávali cosi růžového, hnusného do tlamičky...teda dělalo to parádní bubliny, to jo, ale bylo to fakt hnusný! Prej je to na odčervení nebo co. No a taky nám blikali do očí...prej kuk, hezky se koukej...ne jako debil....a my jsme stejně jen zívali a zívali, protože se nám chtělo spát, protože tak malá štěňata prostě nevydrží být dlouho vzhůru. No ale nakonec nám udělali docela hezkou galerku, takže kdo neviděl, povinně koukne sem, protože tohle jsou naše první portéty - galerie / velká galerie.

Jo a dostali jsme super nový oboječky. Brácha říkal, že je to otravný, ale mě se to líbí. Ten můj má moc hezkou barvu :-) Taky Fialová ségra ho má moc hezkej. Jen teda teď máme občas problém poznat Žlutýho bráchu od Béžové ségry. Když je míň světla, tak ty jejich obojky vypadají skoro stejně. Ale poradím vám, jak je poznat - Béžová má černej čumáček a Žlutej má bílé konce tlapiček. Teď už se nemůžete splést!

Nejlepší jsem si nechala na konec - jídlo. Dostali jsme už něco jiného než jen mlíko od mámy. Bylo to namleté kuřecí maso + kozo-ovčí mléko. Ty jo, to vám bylo fakt super. Jsme se na to vrhli, jako by nás máma týden nekrmila a sežrali toho rovnou celé 1 kilo. Panička z toho byla trochu vedle, prý s tím teda fakt nepočítala a jestli to tak půjde dál, tak že za chvíli sníme i ji... Ale ne, to bylo jen proto, že to bylo nové. Druhý den už jsme toho tolik nezbaštili. Mámino mlíčko je fajn, ale tohle je taky dobré! První den jsme jedli jako mimina z takové fuj misky, ale druhý den už jsme dostali pravou štěněcí! A protože nejsme žádní dementi, tak jsme hned pochopili, že se u ní hezky stojí a papá a neleze se do ní tlapičkama. Panička nás moc chválila! A jak nám to první krmení šlo, se koukněte tady - 1. krmení. Ale když na ty fotky tak koukám, tak se spíš stydím...myslím, že nás měla panička fotit až napodruhé...to nám to šlo mnohem líp! Prý bude i video z krmení, ale kdy??? Znáte paničku, slibovat umí, to jo....

 

fotogalerie ze třetího týdne ZDE a větší galerka na rajčeti ZDE

 

 

2. týden

Druhý týden se hodně podobal tomu prvnímu...ale přece jen bylo něco jinak.

8. den většina z nás zdvojnásobila porodní hmotnost (nevím proč z toho všichni dělají takovou vědu, ale panička měla radost, takže to asi stojí za zaznamenání) Jedinej, kdo se flákal byl Zelený a Béžová, ale tak ti to dohnali o den později.

Musím moc pochválit naši mámu (a panička ji taky pořád chválí), protože je tak zodpovědná, že od nás odchází jen na venčení a pak hned honem zpátky za náma. Jídlo jí musí nosit k nám, protože jinak by snad ani nejedla nebo co :o) A že toho zbaští ještě víc než během prvního týdne je asi všem jasné.... Ale asi proto, že toho tolik sní, nemá problém nás všechny uživit :-) Panička se bála, že když má máma jen 8 cecíků, že třeba nebude dost mlíčka pro všechny, ale máma to bere zodpovědně. Sama si pošéfuje kdo teď bude jíst a kdo už jedl a protože sama jí jako Otesánek, mlíčka má dost. A tak je panička moc ráda, že nás nemusí dokrmovat nějakou umělou náhražkou, která by pro náš žaludek nebyla ono. Jj, maminčino mlíčko je NEJ, to ví přece každej :-)

maminčin jídelníček: denně: 1litr kuřecího, hovězího nebo krůtího vývaru + 4 kg masa (drůbeží žaludky, dršťky, hovězí maso, vepřové maso, kuřata, losos, drůbeží játra, vemeno, pangas, krůta, kuřecí skelety a křídla...), k tomu zelenina + 1 litr kozo-ovčího mléka někdy s tvarohem nebo jogurtem + 2 vajíčka. A z vitamínů máma dostává Pangamin, mořské řasy, vitamín C (Acerolu) a vápník (Calcim Citrát).

Taky nás tenhle týden týrali!!! Stříhali nám drápky. Jako co to je za výmysl??? Když nemáme zuby, tak přece musíme mít aspoň drápy ne? Doufám, že tohle bylo poprvé a naposledy!

No ale největší a nejdůležitější událost se stala koncem 2. týdne...začali jsem vidět! Jj, fakt nekecám. Normálně se nám rozlepily očka a už mžouráme na svět :-) Panička si z nás dělá srandu, že jsme jako morčata, ale my jí ukážeme!!! Taky už běháme (no jako běháme je asi dost nadsazeně řečeno...) po bedničce. Sice sem tam spadneme nebo narazíme do některého ze sourozenců, mámy nebo zdi, ale to se vychytá. Nemůžeme přece umět všechno naráz....

Jinak tetu Spice a Badawi zatím pořád neznám. Máma je k nám nechce pustit...

 

fotogalerie ze druhého týdne ZDE a větší galerka na rajčeti ZDE

+ video z 8. dne

 

Zippy

12. den si šla máma poprvé na chvíli lehnout na postel, kterou má panička hned vedle naší bedničky.

 

1. týden

...A za dva měsíce jsme se narodili my :-) Je nás 10 - 5 kluků a 5 holek a jsme všichni moc krásní a prostě úžasní. Byla na nás dokonce vypsaná i soutěž, ale prej nikdo nevyhrál a tak hlavní cena zůstala doma a byla vypita na naše zdraví. (soutěž ZDE).

Na porod se byla kouknout teta Evka. Zatím ji neznám, ale prý za námi přijede. No máme slíbenou spoustu návštěv, tak jsem moc zvědavá kdo fakt přijede a kdo jen kecá! Zatím tady jako první byla "teta Helešicová". No kdybych si včas přečetla B deníček, tak bych věděla, že se na ni nemusím vůbec těšit... Ale tak celý to tahání a mačkání jsme přežili a teta byla spokojená a panička taky a tak to asi má být. Jsme prý moc pěkní, máme pěkné ridge, trochu bílé tlapičky (ale to se nám ztratí) a jsme krásně velicí a nemáme zlobit mámu. My a zlobit??? Csssss.

Taky bych měla něco napsat o naší mámě, co? Naše máme se jmenuje Zippy, ale to vy všichni víte. Doma jí někdy říkají "bezmozek", ale to vůbec nevím proč, protože k nám se chová moc hezky a zodpovědně. Celý porod si zvládla sama, panička a teta Evka tam vůbec nemusely být! A teď? Ani se od nás nehne!!! Je pořád s námi, dává nám pít mlíčko, olizuje nás a chrání. Máme ještě tetu Spice a Badawi, ale ty k nám nesmí, takže zatím je neznám. Možná později...

A na speciální přání uvádím maminčin jídelníček. A jako fakt nekecám, fakt to všechno sežrala sama!

denně: 1litr kuřecího, hovězího nebo krůtího vývaru + 3 kg masa (drůbeží žaludky, dršťky, hovězí maso, vepřové maso, kuřata, losos, drůbeží játra...), k tomu někdy těstoviny nebo rýži (ale tu máma nerada) + 0,5 litru kozo-ovčího mléka někdy s tvarohem nebo jogurtem + 2 vajíčka.

Abych shrnula náš první týden života - byl super - jen jsme spali, jedli, spali, spali, jedli, spali.....no a tak pořád dokola :-) Závidíte co? :-))

 

fotogalerie z prvního týdne ZDE a větší galerka na rajčeti ZDE

a taky nepřehlédněte naše úplně první individuální fotky

+ video

 

Manwë C litter 1st day

 

 

Naše první video

No schválně, kolik nás tam je? :-))

 

Manwë C litter - první video štěňátek

 

Jak to všechno začalo

Než jsme se mohli narodit, stalo se něco o čem my štěňátka toho moc nevíme...ale něco přece. A protože co nevím nepovím, musím vám říct i tohle.

Protože mamince měly být 3 roky a to je prý ideální čas na první štěňátka, začala panička shánět ženicha. Měla pár frajerů vyhlédnutých, ale pořád si říkala, že je času dost. Taky měla štěňátka Spice, takže měla plné ruce práce s nimi. No ale času dost, však máma bude hárat až v lednu přece! Jj, od té doby se u nás vžilo - panička míní, Zippátko mění...a tak si máma klidně začala hárat o dva měsíce dřív :o) Panička poznala že se něco chystá naštěstí už předem, tak začala psát ženichům - teda tomu jednomu, který doma vyhrál. Byl to Hintza (Rachral Abayomi Hintza). No jenže Hintza nějak neměl čas na psaní nebo co a panička už byla čím dál tím nervoznější, protože tušila, že času už moc nemá. No tak když nemohla mít Hintzu, začala hledat nějakého jeho potomka. A přímo na stránkách Hintzy objevila hlavu, která se jí moooc líbila. A jak se paničce líbí hlava, tak je napůl vyhráno. Zkoukla pesana, rodokmen a usoudila, že ti dva se k sobě budou hodit. Takže rychle napsat Eddimu (jj, to je náš táta :-) ) co on na to. Eddi byl nadšený, teda on ne, jeho panička a poté co vyřídila ještě nějaké závazky, které měl Eddi domluvené a o kterých naše panička neměla tušení, bylo ujednáno. A všechno se to stihlo opravdu na poslední chvíli! Další týden celá smečka jela směr Solingen. Že nevíte kde to je? Tak si z toho nic nedělejte, já taky ne :-)) Jen vím, že to byl moc fajn výlet, že se smečka podívala i k moři a že ujeli skoro 3000 km. A taky mám prý napsat, že Bawinka, která měla teprve 4 měsíce to všechno zvládla naprosto skvěle :-). No a pak se čekalo a čekalo a čekalo.....

Tady jsou nějaké fotky z toho výletu. Kdo je ještě neviděl, tak se povinně podívá!

 

Zippy + Eddi

Mocca De Chasse Gando "Eddi" - náš táta :-)

pár fotek ze Solingenu a taky z pláže v Holandsku

a ještě video, abyste viděli, jak bylo na pláži krásně :-)) - na pláži

 

Zippy + Eddi